BIOSWING podporuje aktiváciu a súhru medzi svalstvom, nervovou sústavou a mozgom. Pritom vzniká mnoho nových spojení medzi jednotlivými nervovými bunkami, ktoré medzi sebou aktívne komunikujú.

Bolesti chrbta sú z 95% spôsobené izometrickým pretiahnutím svalov. Vďaka BIOSWINGU sa Vaše telo a svalstvo nepretržite pohybuje vo vašom rytme. Preťaženie zmizne na trvalo a v krátkom čase.

BIOSWING a aktívny pohyb posilňuje dôležité chrbtové svaly pre držanie tela (segmentové svalstvo), ktoré jeho najvnútornejšiu svalovú vrstvu stabilizujú. Výsledný efekt: viac pohybu, viac aktivity, viac zdravia.

Platničky žijú z pohybu. Dynamické striedavé zaťaženie pri BIOSWING systéme sa stará o optimalizáciu výživy medzistavcovej platničky a tým o dlhodobo zdravšie platničky a ich menšie opotrebovanie a degeneráciu.

Výsledný efekt: vaše platničky si zachovajú svoju funkciu, pružnosť, tvar a svoju mladosti.

Každodenné niekoľkohodinové sedenie zhoršuje zdravotný stav aj kondíciu. Časom sa bolestne začnú prejavovať negeneratívne zmeny chrbtice, dostavuje sa predčasná únava aj neschopnosť sústrediť sa. Ak si sadneme na stoličku, spojí sa telo pevne so zemou a tým sa tlmí telesný pohyb na všetkých úrovniach. Okrem toho dôjde k statickému zaťaženiu medzistavcových platničiek a znehybneniu svalov. Situáciu výrazne zlepšuje používanie stoličiek pre dynamické sedenie.

Systém Haider Bioswing je vyrábaný v Nemecku. Celá horná časť stoličiek je zavesená na pružných elementoch, takže sa môže jemne pohybovať v horizontálnej rovine. Počas mnohoročného výskumu bolo dokázané, že tento pohyb výrazne obmedzuje negatívne účinky sedenia a zvyšuje pracovný výkon.

TYPY:

1. séria Boogie Classic
Bioswing boogie classic
Boogie Stretch
Bioswing boogie stretch
Boogie Saddle
Bioswing boogie saddle
Foxter
Bioswing foxter
   
2. séria Bioswing
250/260iQ V
Bioswing 260
Bioswing
230iQ V works
Bioswing works
       
3. séria Bioswing
350

Bioswing 350
Bioswing
350/360iQ E
Bioswing 360iqe
Bioswing
350/360iQ V
Bioswing 360iqv
Bioswing
350/360iQ S
Bioswing 360iqs
Bioswing
350/360iQ E Visitor
Bioswing 360iqe visitor
Bioswing
350/360iQ E Meeting
Bioswing 360iqe meeting
4. séria Bioswing
450/460iQ S
Bioswing 460

Bioswing
450/460iQ S black
Bioswing 460 black

Bioswing
450/460iQ S white
Bioswing 460 white
     
5. séria Bioswing
550/560iQ S
Bioswing 560
Bioswing
560iQ S trendline
Bioswing 560 trendline
Bioswing
560iQ S detesor
Bioswing 560 detensor
     
6. séria Bioswing
650/660iQ S Netz
Bioswing 660iqs
Bioswing
650/660iQ S
Bioswing 660iqs
Bioswing
650/660iQ S Trendline
Bioswing 660iqs trendline
Bioswing
650/660iQ S Visitors
Bioswing 650iqe visitor
Bioswing
650/660iQ S Meeting
Bioswing 660iqs meeting
 
7. séria Bioswing
780iQ S
Bioswing 780
Bioswing
780iQ S detensor
Bioswing 780 detensor
       

Mechanismus 3D HAIDER BIOSWINGNajčastejšie otázky

1. Ako fungujú systémy zdravého sedenia HAIDER BIOSWING?

Systém sedenia HAIDER BIOSWING je do všetkých strán pohyblivý a optimálne tlmený zavesený sedací mechanizmus, ktorý je oddelený od nehybnej stojanovej časti stoličky. Tento mechanizmus pozostáva zo štyroch tlmene oscilujúcich prvkov, ktoré zabezpečujú odstránenie škodlivej monotónnosti pri sedení a oproti iným systémom sedenie nijako nenarušujú vašu rovnováhu a neobmedzujú vašu voľnosť pri rokovaní.

2. Ako pôsobia systémy zdravého sedenia HAIDER BIOSWING?

Do všetkých strán pohyblivý, kontrolovane tlmený sedací mechanizmus sníma naše pohyby a tieto pohyby potom telu vracia v harmonicky reprodukovanej forme. Súčasne dochádza k registrácii týchto pohybov mozgom, ktorý reaguje stálymi riadiacimi impulzmi voči svalstvu.
Týmto je posilňovaná naša schopnosť koordinácie, pričom je značne znižovaná energia, ktorá by bola inak vydávaná na stabilizáciu držania tela. My takto stále nepracujeme proti tuhému predmetu, lepšie povedané "podvedome nebojujeme" s tuhým predmetom a cítime sa omnoho príjemnejšie a sme znateľne výkonnejší. Tento znateľný vzostup výkonnosti je podložený vedeckými výskumami, napríklad Univerzita Maxa Plancka v Nemecku a Univerzity Karlovej v Prahe.

3. Čím sa líšia systémy zdravého sedenia HAIDER BIOSWING OD konkurenčných systémov?

Naše telo pracuje, je v stabilnom koordinovanom pohybe a je mu dodávaná energia. Systém zdravého sedenia HAIDER BIOSWING je jediný, ktorý dokáže neustále adekvátne dynamický reagovať na všetky pohyby, ktoré vyvoláva telo (napríklad srdcovou činnosťou, dýchaním alebo vedomou aktívnou motorikou) bez toho, aby došlo k narušeniu stabilnej rovnováhy a spôsobeniu nekontrolovanej vyrovnávacej pohybovej činnosti.
Sedací mechanizmus HAIDER BIOSWING dokáže premeniť nevyužitú ľudskú energiu k uvoľneniu zo strnulosti, monotónnosti a prepätiu a navyše dokáže sediaceho človeka stabilizovať a zvýšiť jeho telesnú aj duševnú výkonnosť.

4. Je účinnosť systémov zdravého sedenia HAIDER BIOSWING vedecký podložená?

Pozitívne účinky sedacieho mechanizmu HAIDER BIOSWING na svalstvo a nervový systém sú signifikantne vedecký podložené a preukázané v dlhodobých a rozsiahlych výskumných testoch medzinárodne uznávaných inštitútov, napr. Inštitút Maxa Plancka v Nemecku a Katedra Fyzioterapie KTVS Univerzity Karlovej v Prahe. Mechanizmus, ktorý je princípom systému BOSWING, je úspešne využívaný v prístrojoch k tréningu koordinácie, k terapiám a rehabilitáciam pri segmentálnej nestabilite a bolestiach chrbta, ktoré sú spôsobné nesprávnym držaním tela.

5. Musím pri sedení na stoličkách HAIDER BIOSWING vyvíjať aktivitu?

Nie. Sedací mechanizmus HAIDER BIOSWING totiž reaguje automaticky a jemne ako senzor na všetky aktívne a nevedomé pohyby tela, napríklad pri práci pri počítači.
Bez vedomého pričinenia dochádza ku kontinuálnej stabilizujúcej protireakcii na každé najnepatrnejšie premiestnenie ťažiska tela.
V takto vzniknutom plynulom vyvážení sa sediacemu dostáva nerušená voľnosť pri výkone všetkých činností.
Sedenie automaticky nadobúda tréningový charakter, pretože je nepozorovane sprevádzané ideálnou stimuláciou svalstva, ktoré má na starosti držanie tela.

6. Ako si mám svoju stoličku HAIDER BIOSWING optimálne nastaviť?

Sedací mechanizmus je už optimálne nastavený a automaticky sa, nezávisle na telesnej hmotnosti sediaceho, prispôsobí individuálnemu spôsobu sedenia, pričom nikdy nenarušuje stabilitu sediaceho.
Stoličku je možné samozrejme nastaviť presne podľa vašich rozmerov a požiadaviek.

Ľahko ovládateľnými prvkami sa nastavujú tieto funkcie:

  • Výška, hĺbka a sklon operadla
  • Výška a vyklenutie bedrovej opierky
  • Sklon, aretácia a tlak opierky pri operadle
  • Výška a sklon opierky hlavy
  • Hĺbka, vzdialenosť a natočenie u lakťovej opierky